czwartek, 11 września 2014

Wspomnienia z dawnych lat / WITH ENGLISH VERSION


  Post w nocy to już chyba norma. Mam nadzieję, że czytacie moje posty z rana w drodze do szkoły! Jak dobrze, że są smartfony :D

   Nie miałam w tym roku wakacji, mimo, że skończyłam już szkołę, a dokładniej to jestem po 5 letnich studiach. Mimo wszystko fajnie ten czas spędziłam, bardzo intensywnie, dużo zmian, nowych planów na przyszłość. Cały czas czuję się jakbym miała te 18 lat, szczególnie, że większość osób myśli, że tyle mam. Pytacie mnie czy chciałabym wrócić do czasów szkolnych, czy tęsknię za szkołą, ludźmi? Więc odpowiadam, raczej nie chciałabym. Oczywiście czas liceum był bardzo fajny, świetni ludzie, pierwsze imprezy, 18-stki, sympatie itp Ale zawsze jednak ta szkoła na głowie. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze w wakacje miałam "koszmary" śniło mi się, że skończyły się wakacje, a ja przyszłam do szkoły nieprzygotowana lub, że pani kazała w wakacje czytać grubą lekturę, a ja nie przeczytałam. I tak kilka razy w ciągu jednych wakacji zawsze śniła mi się szkoła. Teraz kiedy skończyłam studia, czuję się lżej, mam spokojną głowę. Wiadomo, dorosłe życie wcale nie jest łatwiejsze, ale teraz mam większą kontrolę nad nim, niż kiedy byłam zależna od rodziców czy uwiązana szkołą. Czas w szkole warto jednak wykorzystać na maksa, ponieważ wiele osób poznanych w szkole może pozostać z Wami na dłużej. Ja do dzisiaj mimo, że minęło 5 lat po ukończeniu liceum, przyjaźnię się z moją "szkolną paczką".
 Teraz tyyyle się pozmieniało. Wszystko można znaleźć w internecie, można być w stałym kontakcie z kolegami z klasy. Ja pamiętam jak jeszcze nie miałam telefonu i moje koleżanki też i trzeba było przejść kawał drogi zadzwonić do drzwi i zapytać czy jest koleżanka w domu :D Fajny to był czas, nie da się ukryć. Nadal tęsknię za kilkoma osobami, z którymi nie łatwo utrzymać regularny kontakt. Mam nadzieję w przyszłości spotkać się z nimi jak kiedyś i poczuć się tak samo. Bardzo szybko przywiązuję się do ludzi niestety. Dobrze, że jest ten internet i po tylu latach można jeszcze porozmawiać choćby na fejsie ;)

   Może na dobry początek roku szkolnego zróbmy fajną akcję? Sprawmy jednej lub kilku osobom, naszym najlepszym koleżankom lub kolegom przyjemność, pokażmy jacy są dla nas wyjątkowi. Podarujmy im coś, napiszmy kilka miłych słów, spotkajmy się w jakimś wyjątkowym miejscu. Zróbmy coś wyjątkowego, coś fajnego, innego niż zwykle. Jeżeli podoba Wam się pomysł, zróbcie zdjęcie jakim sposobem sprawiliście uśmiech na twarzach Waszych najbliższych i wyślijcie do mnie lub po prostu napiszcie co fajnego zrobiliście. Nie mówię tu o mamie, tacie, czy babci. Myślę o Waszych szolnych znajomych. Takie osoby będą z Wami przez najbliższe lata, pokażcie, że Wam zależy :) Często nie doceniamy znajomych, żyjemy z dnia na dzień, a później kiedy wspólny czas się kończy, żałujemy, że mogliśmy więcej. Nie traćmy czasu ;)

   Ja dla moich czytelników planuję też fajną niespodziankę, taką ode mnie, żeby pokazać, że jesteście dla mnie wyjątkowi :) I dołączę do tej akcji również i wkrótce opiszę jak ja sprawiłam uśmiech na twarzy osobie dla mnie bardzo ważnej :)

To zaczynamy! :) Sprawmy, żeby świat był piękniejszy !


<3
My private photos!


Kto mnie znajdzie?


<3

ENGLISH VERSION
Me posting late at night is probably the norm now. I hope you read my posts in the morning on the way to school! As well, on your smartphones :D

    I have not had a holiday this year, even though I finished school earlier this year after a five year course of study. Despite all the time spent it iscool. Now I am very intense, lots of changes and new plans for the future. All the time I feel like I have these 18 years of school, especially sincemost people think that's all I got. You ask me if I wanted to go back to school days, if I miss school or the people there? My answer is I wouldrather not. Of course the time in high school was very nice, great people, the first event, the 18-parties, sympathies, etc. But always the pressure of school was in my head. I do not know about you, but I always had a holiday "nightmare" I dreamed that the holiday ended, and I came to schoolunprepared or that I had homework to read a thick book and I forgot to read it.
A few times during one holiday I had school nightmares. Now, after graduating I feel lighter, I have peace of mind. I knew adult life would not be easy, but now I have more control over it than when I was dependent on parents or hitched to a school. School time is worth it for what you learn and for the friends you gather. Exploit it to the fullest, because the people you befriend in school can stay with you for longer. Even though it's been five years after graduating from high school, I am still friends with my "school parcel".
  Now things have changed so much. Everything can be found on the internet, you can be in constant contact with your classmates. I stillremember how I had no phone and neither did my girlfriends. We had a long way to go ring the doorbell and ask if a colleague at home. :D However, it was a little nice because now you cannot hide. I still miss a few people that are not easy to keep in regular contact. I hope in the futureto meet with them as I used to and feel the same way. I get very attached to people quickly. That can be unfortunate. Well, that is the internet afterall these years, you can still talk with someone you haven’t met in years. ;)

    Maybe a good start of the school year, do something special? Do a nice thing for one or several people, your best buddies or fellows. Showwhat they mean to you. Give them something, write a few nice words, meet them in a unique place. Do something special, something cool,different than usual. If you like the idea, take a picture or write the way you made a smile on the faces of your loved ones and send it to me. I'm not talking about your mom, dad or grandma. I mean about your group of friends. Such a person will be with you in the coming years, show that youcare :) We often do not appreciate friends, we live from day to day, and later, when that time is over, we regret that we could more. Do not waste time ;)

    I plan for my readers a very cool surprise, to show that you are exceptional for me :) I join in the fun as well. Soon I will explain how I made a person very important for me smile. :)

Here we go! :) Let's make the world a more beautiful!

6 komentarzy:

 1. cudowne zdjęcia! :)
  zapraszam :)
  http://locastrica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne zdjęcia, no fakt też musiałam chodzić do koleżanek ,bo gdy byłam w liceum dopiero wchodziły u nas telefony komórkowe i mieli je nieliczni, bo było drogie. A co dopiero żeby w każdym domu był komputer z internetem

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamiko jestem pełna podziwu jak świetnie piszesz. Dzisiaj dowiedziałam się, że prowadziłaś bloga w jednym z wywiadów mówiłaś, że masz zamiar wrócić do blogowania. Postanowiłam znaleźć Twojego bloga bo znam Cię zdobrze z tego, że wszystko co robisz jest świetne i prawdziwe. Moim zdaniem jesteś wyjątkową Osobą w grupie popularnych osób. Wszystkie te rzeczy co robisz jak np: nagrywanie na youtub'ie, kontakt z fanami robisz to z sercem i autentycznością. Rzeczy jakie wyprawiasz tzn: nagrywanie,pisanie,bycie z fanami i wielenie innych jest to mega prawdziwe i świetne jaką jesteś osobą. Moim zdaniem nie ma dużo takich osób na świecie jak Ty. Jesteś wyjątkowa, dajesz ludziom którzy są z Tobą radość a zarazem naukę jakim powinno się być. Dziękuję Ci za to, że jesteś. Mam wielką nadzieję, że kiedyś Cię spotkam, bardzo bym tego chciała. Trzymam za Ciebie kciuki by Ci sie wszystko udało. Nie przejmuj się hejtem bo to bzdury. Ps: Fajnie by było jak byś wróciła do blogowania ale nie namawiam i jak najszybszej postaram Ci się wysłać tą paczkę z rysunkami ( Tobą i Freddie'm). Przepraszam, że tak długo ale wytłumaczę Ci dlaczego w liście. Powodzenia i Pozrawiam.

  OdpowiedzUsuń