poniedziałek, 1 września 2014

Sny prorocze, dejavu, świadomy sen, obe, lucid dreams, oobe PL/ENG Version


     Właśnie wracam sobie pociągiem z Warszawy i z nudów postanowiłam coś naskrobać i to coś z zupełnie innej beczki. Jest 20, w słucham sobie Marlyna Mansona obok siedzi miły pan i pani. Nie zauważyłam pani konduktor bo siedzę z nosem w sieci a muzyka za chwilę uszkodzi mi słuch.


    Nigdy o tym nie pisałam, ale bardzo interesuje mnie temat snów. Rzadko z kimś o tym rozmawiam, obawiając się reakcji czy głupich komentarzy, po prostu nie każdy wierzy w takie cuda, więc wolę zachować to dla siebie. Ale jakoś mnie naszło, żeby podzielić się z wami moimi zainteresowaniami i przy okazji dowiedzieć się czy macie podobne doświadczenia.
    Wprawdzie nie mam prawie żadnej wiedzy na temat obe czy świadomych snów, ale fascynuje mnie ten temat. Jestem wielkim śpiochem i prawie każdego dnia śnię i sny te pamiętam. Z reguły mam kontrolę nad snami, czasami w trakcie orientuję się, że wydarzenie nie dzieje się na prawdę, a jest to tylko sen. Wtedy mam wiele możliwości korzystania z przygód, którymi obdarowała mnie moja wyobraźnia. :D (może dlatego właśnie tak bardzo lubię spać :D)
   Bardzo często miewam też dejavu, znam różne miejsca, osoby. Właśnie dejavu, którego doświadczyłam chwilę przed rozpoczęciem posta zmotywowało mnie do poruszenia tego tematu. Wszystko dlatego, że nie do końca to wszystko rozumiem i mam nadzieję poznać osoby, które znają temat :)

   Podczas tych licznych snów zdarzyło się już, że kilka z nich się wydarzyło po jakimś czasie. ( 2 sny "prorocze" miały miejsce w rzeczywistości następnego dnia. Oba były związane z liczbami, które przyśniły mi się przy okazji podobnych sytuacji, które sobie wyśniłam. Poza tymi dość dokładnymi snami, które powtórzyły się w rzeczywistości, mam teź sny, które prezentują znaki lub symbole, które w jakiś sposób kojarzą mi się z sytuacjami, które mnie spotykają.
   Poza tym w dzieciństwie dwukrotnie widziałam ducha (domyślam się kto to był) śnią mi się też osoby, które odeszły z tego świata i dzięki świadomym snom mogę zadać im pytania, które mnie nurtują. Odpowiedzi są często nielogiczne lub niezrozumiałe, nie są odpowiedzią na moje pytanie. Czasami śniąc w ten sposób i widząc osobę, z którą chcę porozmawiać nie mogę nic powiedzieć, lub słyszę tą osobę a nie widzę jej bo mam zamknięte oczy (Bardzo często mówię przez sen, a kiedy w śnie nic nie widzę, próbuję otwierać oczy przez sen, tak to podobno nie jest przyjemny widok kiedy mam na pół otwarte oczy przez sen i próbuję je otwierać) Zdarza się też, że płaczę lub śmieję się przez sen, czuję ból (kiedyś śniło mi się, że obcinają mi dwie ręce, strasznie mnie to bolało, obudziłam się, okazało się, że śpię na zgiętych rękach i od tego mi zdrętwiały, kilka miesięcy później złamałam sobie dwie kości, wprawdzie u jednej ręki (w łokciu). Może to nie ma związku, natomiast mogę traktować to jako symbol? Sama nie wiem  Mam też inną umiejętność. Potrafię wyczuć ludzi i ich zamiary, miałam w swoim gronie najbliższych już też wampiry energetyczne od których teraz stronię. Są ludzie, których bardzo łatwo rozszyfrowuję i Ci, do których ciężko mi dotrzeć. Przypuszczam, że dużo osób może mieć podobnie z wyczuwaniem ludzi, ale mimo to chciałam o tym wspomnieć. :)

Możecie się śmiać, ale ten post jest dla osób, które mają podobne doświadczenia i spostrzeżenia. Jeżeli temat Was chociaż trochę interesuje, mogę pisać o tym więcej. Z biegiem czasu bardzo dużo zapominam i potem już sama nie wiem czy to dejavu, czy faktycznie mi się miejsce, osoby czy sytuacje przyśniły. Może w końcu zacznę spisywać sny. Jeżeli polecacie ciekawe książki lub artykuły, które przybliżą mi teorię dotyczącą świadomych snów, piszcie w komentarzach :) Chciałabym dowiedzieć się też czegoś więcej o OBE.
Moi znajomi mówią na mnie często żartobliwie "czarownica" , a kiedy mam sen, który im opowiadam a za jakiś czas sytuacja ma miejsce, to uwielbiam ich reakcje :D

Polecam też film dokumentalny "Sekret" , który jest m.in. źródłem mojej wiary w siebie :)

WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ MOJĄ WŁASNOŚCIĄ.
While stuck on a train coming home from Warsaw, I was full of boredom. So I decided to write something completely different from the usual. 
It is 8pm, I am listening to Marilyn Manson on my earbuds as I sit next to a nice gentleman and lady. I did not pay attention much because the conductor sits with his nose in the network and my music for a while damage my hearing. 
I haven’t written much about this but I am very interested in the subject of dreams. I rarely talk to anyone about it, fearing bad reactions and mean comments. I know not everyone believes in such mystic-seeming things, so I prefer to keep it to myself. But something came over me to take the chance and share with you my interests. Maybe I will find you and others have similar experiences. 
Although I have almost no knowledge of waking dreams or lucid dreams, I am fascinated by the subject. I'm a big sleeper and almost every day I dream and remember these dreams. In general, I have control over my dreams. I know it is a dream while it is happening and can affect what happens in a way I like. It is like I get to have a lot of adventures in my dreams which increase my imagination for what I create while awake. (Maybe that's why I like so much sleep: D) 
It is also true that very often I have the feeling called déjà vu. Feeling I’ve been somewhere before, or having a dream of an event before it happened. People, places, events. I experienced a moment before this post that motivated me to address this topic.

I do not fully understand it and want to research it. I hope to meet or read from people who know about such things. It seems fascinating to have a dream then have it happen in real life the next day or a few much later. Two recent dreams were almost prophetic in weird way. Both were associated with numbers that came to me while sleeping, dreaming them in similar situations. Besides these spooky accurate dreams, which were repeated in real life after I awoke, I dwell also on dreams that present characters or symbols that later surprise me when I come across them in life. 
Then there are the really odd moments in dreams, like I saw the spirit of a child twice (guess who it was) I also dream of people who passed away from this world and through lucid dreaming can ask them questions that bother me. Sadly, their responses are often illogical or incomprehensible, not answering my question. Sometimes dreaming in this way and seeing the person, I want very much to talk to them, but I cannot speak or hear them.  I am just writing what I think now as I think it.  
I talk in my sleep and apparently sleep with my eyes open sometimes and people say it is spooky to watch. I have also been told I cry or laugh while sleep, I feel pain (once I dreamed that my two hands cut off, it hurt me terribly, I woke up, I found that I was sleeping on my hands and made them numb. That was easy to figure out. But then a few months later I broke the two bones, although in one hand (at the elbow). Maybe it is not related, but I treat it as a symbol? I do not know what to think about that yet.

I also have another skill. I can sense people and their intentions. Getting lots of practice from that because of the energy vampires from the website now. There are people who are very easy to decipher and I make it hard for those types to reach me. I suppose a lot of people may have the same skill with sensing what people are after, but still wanted to mention it. 
You may find this chatter all amusing or silly, but this post is for people who have similar experiences and insights. If some people are even a little bit interested, I can write about it. 
Over time, a lot longer then I forget and I cannot decide it it is dejavu, or actually I place people or situations that I have dreamed about. Maybe eventually I'll start writing down dreams. If you recommend interesting books or articles with theories about lucid dreams, write in the comments I would also like to learn a little more about OBE (Out of Body Experiences). Science or magical theories are both fine to recommend.
My friends call me often jokingly "witch," and when I have a dream that I tell them and then they tease me about being a witch. They are nice and I love their reactions.
I also recommend the documentary "The Secret," which include the source of my faith in myself.

ALL PHOTOS ARE MY OWN.


15 komentarzy:

 1. Sekret oglądałam, również polecam. Jeśli chodzi o sny, wyczuwanie ludzi to nie jesteś sama, mam identycznie to samo.. I też powinnam sny zapisywać, można by z nich stworzyć niezłą książkę lub film :)). Chętnie poczytałabym jeszcze o Twoim ezoterycznym doświadczeniu:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. I have trouble controlling my dreams (other than being able to force myself to wake up from a nightmare). I do have very strong deja vu moments where something I dreamed occurs in real life, sometimes months later. The science in me calls "BS!" and some kind of brain trickery and false memories. But I also know that quantum mechanics is telling us we're living in some kind of simulated illusion in a Very Big Way.
  So I don't believe it. Nor do I rule it out :) Probably spend my whole life collecting data and tweaking ideas about what is going on with Reality.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam podobne doświadczenia i jeśli o mnie chodzi to wiele wyjaśniła teoria Huny, w każdym razie dała mi dużo odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do kontrolowanego śnienia to dość często mi się to udaje. Jest to często dość przyjemne doświadczenie, ponieważ mogę zrobić praktycznie wszystko na co mam ochotę. Zdarza się też, że w trakcie snu orientuję się, że to wszystko to tylko sen i śnię w sposób kontrolowany...
  Deja vu, zdarza mi się to bardzo często. Np. Byłam z chłopakiem u znajomych (pierwszy raz, ja ich wtedy dopiero poznałam) i w pewnym momencie dotarło do mnie uczucie, że to już się kiedyś przydarzyło i wiedziałam, że za kilka sekund od tego momentu w pokoju zjawi się znajoma, tak też się stało.
  Kiedyś bardziej się tym interesowałam i zgłębiałam wiedzę na ten temat, na dzień dzisiejszy po prostu przeszłam z tym na porządek dzienny. Ale dobrze wiedzieć, że takich ludzi jak ja jest więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super!! Uwielbiam takie sytuacje :D

   Usuń
  2. Ja też, aczkolwiek czasami są dość konfundujące XD Np. kiedy trzymasz dziecko znajomych na rękach i wiesz, że zaraz puści pawia na Twoje włosy...i to się dzieje...Straszne rzeczy, ale dzięki temu można takich sytuacji uniknąć XD

   Usuń
 5. Miło, że nie jest się odosobnionym przypadkiem na tym wielkim świecie :) jeżeli chodzi o odpowiedzi na pytania, które zadałaś, to spróbuj sobie wszystkie odpowiedzi przypomnieć. To, co z początku wydaje się być nie logiczne, może być po prostu jakąś składową odpowiedzi. Może być też tak, że nie dostajesz tej odpowiedzi gotowej na tacy, lecz musisz ją odpowiednio zinterpretować [czyli jak ja to mówię, pobawić się w lekcję języka polskiego :)]. Co do przeczuwania zamiarów ludzi, to ja o tym mówię, że widzę duszę człowieka, ale tą prawdziwą - czyli jego rzeczywistą naturę. Dzięki temu wiem, na kim się przejadę i nie zadaję się z tymi osobami, a komu mogę zaufać. Muszę przyznać, że jest to "rzecz" niezwykle przydatna w tym dziwnym świecie.
  Jeżeli chcesz o tym popisać to śmiało zapraszam do korespondencji na maila :) [yuri.akashiya@gmail.com]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wowow cieszę się, że napisałam tego posta i jestem mile zaskoczona odbiorem <33 Wiem, zwykle bawię się w szukanie odpowiedzi co autor miał na myśli. Właściwie to lubię to zajęcie :D (nie trzeba znać przynajmniej biografii autora, żeby snuć przypuszczenia.

   Usuń
 6. Również mam podobne odczucia. Raz nie świadomie weszłam w stan OBE i mam nadzieje, że nigdy więcej mi się to nie zdarzy. Mojego "ducha" trzymało czterech, czy 6 identycznych starszych panów, którzy próbowali mnie wepchnąć z powrotem do mojego ciała. Do dziś pamiętam śpiące koleżanki i to nieprzyjemne uczucie podczas całej sytuacji. Również czuje ból przez sen i płaczą(głównie dlatego, że śnią mi się jedynie koszmary). Doświadczam od roku też porażenia przysenneg - straszne okropieństwo, nawet wrogowi bym tego nie życzyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jaa, poczytałam o tym porażeniu przysennym, współczuję! Ja tak uwielbiam spać i śnić <33

   Usuń
 7. Sama czasem miewam Deja vu, ale dosyć rzadko, częściej w dzieciństwie. Gdzieś czytałam, że jest to moment w którym przypomina nam się sen, który już zapomnieliśmy. Pisała to osoba, która regularnie zapisywała sny i później zauważyła ten fakt. Sny pamiętam w miarę często, ale nie zawsze. Jeśli bardzo chcę zapamiętać sen/sny powtarzam sobie to przed zaśnięciem i potrafię zapamiętać nawet kilka snów z jednej nocy. Świadomość we śnie odzyskałam tylko raz, przynajmniej ten raz jeszcze pamiętam, chciałabym nad tym jeszcze popracować, tylko brakuje mi cierpliwości i wytrwałości w zapisywaniu snów (by więcej ich pamiętać)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam dość często dejavu, ale zazwyczaj dzieje sie to za szybko, żebym pomyślała co sie stanie za chwile, po prostu mam takie przyjemne uczucie, że to już było. Świadome sny miałam jak byłam mała, strasznie lubiłam jeden sen i przez pare tygodni go sobie powtarzałam i bawiłam sie w tym śnie, a teraz już tak nie mam. Próbuje kombinować ze snami, ale niestety już nic sie nie dzieje, może kiedys mi sie uda :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli Deja vu nie towarzyszy ci od dzieciństwa, tylko pojawiło się z wiekiem, to nie jest to pozytywna informacja co do stanu twojego zdrowia. Jako osoba, która miała z tym do czynienia, powiem z całą pewnością, że nie ma w tym nic mistycznego, cool i ect. Jeżeli uważałaś na lekcji biologi, to dobrze wiesz, że organizm kazdego z nas, składa się z wielu witamin i minerałów, a gdy ich odpowiednia ilość nie jest systematycznie dostarczana, odbija się to na wyglądzie, zdrowiu i sprawności umysłowej.

  Twój konkretny problem z Deja vu, przedstawiając najprościej jak się da - jest spowodowany niedostatkiem mikroelementu cynku, który wykorzystywany jest przez neurony do wielu procesów, w tym do sprawnego uczenia się i zapamiętywania. Na stronie 6 podanego linku, znajdziesz więcej informacji, które powinny cię zainteresować, jeżeli nie przedkładasz mistycyzmu nad wiedzę: http://diagnostykalaboratoryjna.eu/journal/DL_1_2014;_45-52.pdf
  Twoje zdrowie i twój wybór jak postąpisz. W moim przypadku, całkowicie się pozbyłem Deja vu, które wcześniej występowało co kilka dni. Jeśli temat cię zainteresuje, podpowiem ci jak o siebie lepiej zadbać.

  OdpowiedzUsuń